MAGGI Супер пилешка супа 50g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (20g) за бистра пилешка супа супа со тестенина (30g) со додаток на витамин B6 и витамин B12

.

Состојки во производот

тестенини* 60% (пченично брашно), сушен зеленчук (морков* 4,3%, праз* 3,3%, корен од целер* 2,5%), пченкарен скроб*, сол 7,9% (19,75% во концентрат), природни ароми*, зачини (ѓумбир* 1,5%, лист од магдонос* 0,9%, мелена куркума*, коријандер во прав*, лук во прав*, лист од рузмарин*), компиров скроб*, пилешки производи (пилешка маст*, пилешко месо во прав* 0,6%, антиоксиданс: екстракт од рузмарин), природна арома на целер*, витамин Б12 (цијанокобаламин), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид). *природни состојки; Може да содржи млеко, соја и јајца.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 50 g
Енергија (kJ) 1340 kJ
Енергија (kcal) 317 kcal
Масти (g) 2,0g
- од кои заситени масти (g) 0,6g
Јаглехидрати (g) 62,3g
- од кои шеќери (g) 6,0g
Влакна (g) 6,0g
Протеини (g) 9,3g
Сол (g) 9,2g
Витамин Б12 5.64μg
Витамин Б6 3.15mg
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченично брашно
да
Содржи
Целер
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Со ѓумбир
• Со природни состојки*
*погледнете во листата на состојки
• Со витамин B6 и B12
• Витамините B6 и B12 придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
.

Приготвување

Подготовка:

1. Растворете ја содржината на кесичката во 750 ml зовриена вода.

2. Гответе 5 минути на умерен оган, притоа полека мешајќи.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha