MAGGI Крем супа од брокули 52g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат за крем супа од брокули со морков

.

Состојки во производот

Пченкарен скроб, сушен зеленчук 18,3% (брокула во прав 5,5%, морков 4,4%, снегулки од компир, спанаќ во прав, кромид), пченично брашно, сол 10,3%, oбезмастенo млекo во прав, суруткa во прав, мешавина на сирења во прав во различен сооднос (Камамбер, сирења со сина мувла, Ементал, Гауда), шеќер, зачини, екстракт од квасец, сончогледово масло, хидролизиран протеин од соја, aромa, киселинa: лимонска киселина. Може да содржи целер и јајца.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 52 g
Енергија (kJ) 1748 kJ
Енергија (kcal) 415 kcal
Масти (g) 3.5 g
- од кои заситени масти (g) 1.1 g
Јаглехидрати (g) 57.1 g
- од кои шеќери (g) 13.1 g
Влакна (g) 5.2 g
Протеини (g) 11.7 g
Сол (g) 11.5 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Млеко
да
Содржи
Соја
да
Содржи
Пченица
да
Содржи
Целер
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Ставете ја содржината од кесичката во 650ml млака вода со 100 ml млеко. Meшајте додека не проврие.

2. Варете на умерена температура 8 минути, со постојано мешање.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha