MAGGI Пролетна супа 42g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат за супа од различни видови на зеленчук (21g) со тестенина (21g)

.

Состојки во производот

Tестенини 50% (пченичнo брашнo), сушен зеленчук 21,9% (морков 8,1%, кромид 4,3%, корен од целер 3,7%, праз 2,1%, грашок 2,1%, црвена пиперка 1,5%), сол 10,9% (21,7% во концентрат), пченкарен скроб, екстракти од квасец, шеќер, производ базиран на протеини од пченица (арома, хидролизирани протеин од пченица, палмино масло), сончогледово масло, природни ароми, зачини, пченичен скроб, сок од лимон во прав, боја: рибофлавин. Може да содржи млеко, јајца и соја.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 42 g
Енергија (kJ) 1307 kJ
Енергија (kcal) 309 kcal
Масти (g) 2.7 g
- од кои заситени масти (g) 0.4 g
Јаглехидрати (g) 56.9 g
- од кои шеќери (g) 10.3 g
Влакна (g) 7.8 g
Протеини (g) 10.4 g
Сол (g) 12.1 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченица
да
Содржи
Целер
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Содржината на кесичка сипете ја во 750 ml зовриена вода и добро измешајте.

2. Гответе 12 минути на умерена температура.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha