MAGGI говедска супа 40g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (18g) за говедска супа со тестенина (22g)

.

Состојки во производот

Tестенини 67,6% (пченично брашно), сол 14,6% (45% во концентрат), засилувачи на аромaтa (мононатриум глутамат 4,8% (14,7% во концентрат),динатриум 5'-рибонуклeотид), пченкарен скроб, декстроза, екстракт од говедско месо 2%, шеќер, палмово масло, сушен зеленчук 0,9% (морков, кромид, пашканат), сончогледово масло, зачини, бои (карамел обичeн, куркумин, рибофлавин), малтодекстрин, природни ароми. Може да содржи целер, јајца, млеко и соја.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 40 g
Енергија (kJ) 1293 kJ
Енергија (kcal) 305 kcal
Масти (g) 2.8 g
- од кои заситени масти (g) 1 g
Јаглехидрати (g) 58.2 g
- од кои шеќери (g) 6..2 g
Влакна (g) 2.9 g
Протеини (g) 10.4 g
Сол (g) 16.23 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченица
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Истурете ја содржината од кесичката во 750ml зовриена вода и добро промешајте.

2. Гответе 8 минути во полупокриен сад, со повремено мешање.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha