MAGGI течен зачин 125g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 125 g
Енергија (kJ) 434 kJ
Енергија (kcal) 102 kcal
Масти (g) 0 g
- од кои заситени масти (g) 0 g
Јаглехидрати (g) 7.4 g
- од кои шеќери (g) 5.1 g
Влакна (g) 0 g
Протеини (g) 18 g
Сол (g) 24.9 g
Приготвување
.

Карактеристики и предности

• Го појачува вкусот на јадењата со својата арома
• На јадењата им дава посебна боја и го подобрува нивниот изглед
• Дава вистинска текстура на сосовите и готвените јадења
• Широко се користи во сите фази на подготовка на храната
Пред готвењето
• Се користи како маринада за сите видови месо
• Го омекнува и збогатува вкусот на зеленчуците
За време на готвењето
• Се користи како основа на јадењето во текот на пржењето
• Ја подобрува текстурата на јадењето - ги згуснува варивата и супите
По готвењето
• Служи како додаток за салати за сите видови зеленчук
• Се додава како сос во сите видови месо

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha