MAGGI крем супа од печурки 24х52g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат за крем супа од шитаке и вргањ печурки

.

Состојки во производот

пченично брашно, пченкарен скроб, сол 10,3%, сурутка во прав, сончогледово масло, соино брашно, екстракт од квасец, сушени печурки 2% (печурка вргањ 1%, шитаке 1%), сушен кромид, лактоза, ароми, зачини, карамелизиран шеќерен сируп, млечен протеин. Може да содржи целер и јајца.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 52 g
Енергија (kJ) 1520 kJ
Енергија (kcal) 361 kcal
Масти (g) 10.1 g
- од кои заситени масти (g) 1 g
Јаглехидрати (g) 54.5 g
- од кои шеќери (g) 7.9 g
Влакна (g) 3 g
Протеини (g) 11.1 g
Сол (g) 10.8 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Глутен
да
Содржи
Соја
да
Содржи
Млеко
да
Содржи
Целер
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Истурете ја содржината од ќесичката во 650 мл млака вода и 100 мл млеко. Мешајте додека супата не зоврие.

2. Гответе на умерена температура 10 минути со често промешување.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha