MAGGI Крем супа од домат со босилек 56g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат за крем супа од домат со босилек

.

Состојки во производот

Пченкарен скроб, зеленчук во прав 26% (домат во прав 25%, цвекло во прав), пченично брашно, шеќер, сол 10,3%, зачини 3,3% (кромид во прав, босилек 0,9%, лук во прав, мелена зачинета пиперка, магдонос), палмино масло, сончогледово масло, гликозен сируп, хидролизат од соини белковини, екстракт од квасец, арома, киселини: лимонска киселина, екстракт од пиперка. Може да содржи млеко, јајца и целер.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 56 g
Енергија (kJ) 1430 kJ
Енергија (kcal) 332 kcal
Масти (g) 4.5 g
- од кои заситени масти (g) 1.6 g
Јаглехидрати (g) 62.8 g
- од кои шеќери (g) 21.9 g
Влакна (g) 5.6 g
Протеини (g) 6.7 g
Сол (g) 11.15 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченица
да
Содржи
Соја
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Разредете ја содржината на вреќичката во 3/4 L млака вода. Мешајте додека не зоврие.

2. Гответе 8 минути во полупокриен сад, со повремено мешање.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha