MAGGI Алпска супа 20х47g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат за бистра пилешка супа (21g) со тестенини (26g)

.

Состојки во производот

тестенина 55,3% (пченично брашно, јајца во прав), пилешки производи 14,1% (гранули од пилешко месо 13%, концентрат од пилешко месо во прав 1,1%, антиоксиданс: екстракт од рузмарин), сол 11,8% (26,5% во концентрат), шеќер, екстракт од квасец, сушен зеленчук (кромид 1%, пиперка), пченкарен скроб, сончогледово масло, природни ароми, зачини 0,7%, боја: карамел обичен, арома, киселинa: лимонска киселина. Може да содржи соја, млеко и целер.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 47 g
Енергија (kJ) 1540 kJ
Енергија (kcal) 365 kcal
Масти (g) 9.7 g
- од кои заситени масти (g) 2.6 g
Јаглехидрати (g) 51 g
- од кои шеќери (g) 13.1 g
Влакна (g) 2.6 g
Протеини (g) 17.1 g
Сол (g) 12.6 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Јајца
да
Содржи
Пшенично брашно
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Истурете ја содржината од кесичката во 750ml зовриена вода и добро промешајте. 

2. Гответе 10 минути во полупокриен сад, со повремено мешање.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha