MAGGI бистра пилешка супа 37g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (16g) за бистра пилешка супа со тестенина (21g)

.

Состојки во производот

Tестенини 56,8% (пченичнo брашнo), сол 18,3% (42,4% во концентрат), пченкарен скроб, засилувачи на арома (мононатриум-глутамат 6,4% (14,9% во концентрат), динатриум5'-рибонуклеотиди), шеќер, сушен зеленчук (морков 1,1%, кромид 0,8%), пилешки производи 1,7% (пилешка маст, концентрат од пилешко месо 0,1%, антиоксиданс: екстракт од рузмарин), зачини (лист од магдонос 0,7%, лук во прав 0,5%, куркума во прав, мелен црн бибер), природни ароми, бои (карамел обичен, рибофлавин), природни ароми на целер. Може да содржи соја, млеко и јајца.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 37 g
Енергија (kJ) 1230 kJ
Енергија (kcal) 291 kcal
Масти (g) 2.5 g
- од кои заситени масти (g) 0.8 g
Јаглехидрати (g) 56 g
- од кои шеќери (g) 4.8 g
Влакна (g) 3.1 g
Протеини (g) 9.4 g
Сол (g) 20.53 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Целер
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Пченица
да
Содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Истурете ја содржината од ќесичката во 1L зовриена вода и измешајте.

2. Гответе 5 минути во полупокриен сад, на умерена температура, со повремено мешање.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha