MAGGI Супер крем супа од зеленчук 55g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (20g) за крем супа супа од зеленчук со додаток на витамин Б12

.

Состојки во производот

пченично брашно*, пченкарен скроб*, сушен зеленчук 17,3% (компир снегулка* 9,3%, корен од целер*, морков* 2%, праз*, кромид* 1%, тиква*), сол 7,4%, шеќер*, обезмастено млеко во прав*, природни ароми*, млечни протеини*, екстракт од квасец, зачини 2,7% (куркума мелена* 1,3%, лук во прав*, лист магдонос*, мелено оревче*, мелен бел пипер*), сончогледово масло*, витамин B12 (цијанокобаламин). *природни состојки ; Може да содржи соја и јајца.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 55 g
Енергија (kJ) 1388 kJ
Енергија (kcal) 328 kcal
Масти (g) 2,6g
- од кои заситени масти (g) 0,3g
Јаглехидрати (g) 62,9g
- од кои шеќери (g) 13,0g
Влакна (g) 4,5g
Протеини (g) 10,7g
Сол (g) 8,67g
Витамин Б12 5.1μg
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченично брашно
да
Содржи
Млеко
да
Содржи
Целер
да
Содржи
Соја
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Со куркума
• Со природни состојки*, погледнете во листата на состојки
• Со витамин B12
• Витаминот B12 придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем
.

Приготвување

Подготовка:

1. Растворете ја содржината на кесичката во 750 ml ладна вода.

2. Оставете да зоврие и гответе 7 минути на умерен оган, притоа полека мешајќи.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha