MAGGI мешан зачин 400g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Додаток на јадења со зеленчук

.

Состојки во производот

Состојки: сол 51,9%, шеќер*, сушен зеленчук 11,0% (морков*, пашканат*, кромид*, корен од целер*), кстроза*, морска сол 5%, екстракти од квасец, пченкарен скроб*, зачини*, природна арома, бои (рибофлавин*).

* природни состојки

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 400 g
Енергија (kJ) 656 kJ
Енергија (kcal) 155 kcal
Масти (g) 0.2 g
- од кои заситени масти (g) 0.1 g
Јаглехидрати (g) 33.3 g
- од кои шеќери (g) 27.6 g
Влакна (g) 3.1 g
Протеини (g) 3.4 g
Сол (g) 57.29 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Глутен
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Млеко
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Со природни состојки
• БЕЗ конзерванси
• БЕЗ додадени ароми и бои
• Содржи морска сол
.

Приготвување

Подготовка:

Додадете 1 рамна лажичка (3g) Магија од вкусови на ¼ вода која врие или по вкус. После доавањето на Магијата од вкусови, варете околу 5 минути.
Да се чува на суво место.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha