Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Полнети болоњезе тиквички

(0)
110Мин
Средно
Никогаш доста од тиквичките на летното мени! Затоа оваа недела пробајте ги полнетите тиквички со MAGGI идејата за Болоњезе!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

2  кг
тиквички
500  гр
мелено месо
200  гр
кромид
0.33 
лук
30  гр
MAGGI идеја за Болоњезе сос

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
276.62 kcal
Јаглехидрати
20.3 g
Протеини
41.59 g
Масти
5.8 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

110 Минути
Полнење
10 Мин
Пропржете ситно исечкан лук и кромид, додадете мелено месо и Maggi идеја за Болоњезе измешана во 300 мл. ладна вода.
Тиквички
10 Мин
Исечете ги тиквичките на половина и со лажица извадете ги средините. Наполнете ги со претходно подготвената смеса и наредете ги во тава. Потоа прелијте ги со масло и уште еднаш со Maggi идеја за Болоњезе измешана во 0.5 л. вода.
Печење
90 Мин
Печете во рерна 90 минути на 200 степени.
Полнети болоњезе тиквички

Полнење 3

Полнење Полнење Полнење Полнење
: кромид, лук, MAGGI идеја за Болоњезе сос

Пропржете ситно исечкан лук и кромид, додадете мелено месо и Maggi идеја за Болоњезе измешана во 300 мл. ладна вода.

Полнети болоњезе тиквички

Тиквички 3

Тиквички Тиквички Тиквички
: тиквички

Исечете ги тиквичките на половина и со лажица извадете ги средините. Наполнете ги со претходно подготвената смеса и наредете ги во тава. Потоа прелијте ги со масло и уште еднаш со Maggi идеја за Болоњезе измешана во 0.5 л. вода.

Полнети болоњезе тиквички

Печење 3

Печење

Печете во рерна 90 минути на 200 степени.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha