Телешко со грашок

(0)
50Мин
Средно
Оваа недела избравме ручек за кој е потребно малку повеќе време и умешност, но гарантираме дека ќе ве воодушеви резултатот.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
телешко месо
6 
моркови
300  гр
грашок
1 
кромид
1  лажица
сончогледово масло
1  лажица
доматен сос
2  гр
MAGGI Мешан Зачин
2  гр
бибер

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
312.08 kcal
Јаглехидрати
22.99 g
Протеини
36.97 g
Масти
7.72 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

50 Минути
Чекор 1
15 Мин
Испржете кромид на масло, па додадете месо исечено на коцкички и зачинете со бибер и MAGGI магијата на вкусот.
Чекор 2
20 Мин
Кога месото ќе омекне додадете исечкан морков и продолжете со динстање.
Чекор 3
10 Мин
Кога морковот ќе омекне додадете грашок и малку вода.
Чекор 4
5 Мин
Оставете да се крчка уште отрилика половина час, пред крајот додадете сос од домати.
Телешко со грашок

Чекор 1 4

Чекор 1 Чекор 1 Чекор 1
: телешко месо, кромид, MAGGI Мешан Зачин, бибер

Испржете кромид на масло, па додадете месо исечено на коцкички и зачинете со бибер и MAGGI магијата на вкусот.

Телешко со грашок

Чекор 2 4

Чекор 2 Чекор 2 Чекор 2

Кога месото ќе омекне додадете исечкан морков и продолжете со динстање.

Телешко со грашок

Чекор 3 4

Чекор 3 Чекор 3
: моркови

Кога морковот ќе омекне додадете грашок и малку вода.

Телешко со грашок

Чекор 4 4

Чекор 4 Чекор 4
: моркови, грашок

Оставете да се крчка уште отрилика половина час, пред крајот додадете сос од домати.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha