Салата со пилешко и моцарела

(0)
17Мин
Лесно
Лесна за подготовка, вкусна, полна со енергија, салата со пилешко и моцарела!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
пилешко
250  гр
несолена моцарела
1 
Кромид, суров
5 
кисели краставички
1  Гранче
магдонос
50  гр
Томи мајонез

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
492.32 kcal
Јаглехидрати
3.72 g
Протеини
36.36 g
Масти
36.1 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

17 Минути
Чекор1
10 Мин
Пелетот се сече на коцки и се пренесува во плех.
Чекор2
5 Мин
Мокарелу сецеите на крупније киче, крубори лук на ситније киче, киселе краставце на кругове.
Чекор3
2 Мин
Ги ставате дресовите во една шипка, голтка Томи Делит и добро мешате. Во текот на салатата, побрзајте мал број луѓе.
Салата со пилешко и моцарела

Чекор1 3

Чекор1 Чекор1
: пилешко

Пелетот се сече на коцки и се пренесува во плех.

Салата со пилешко и моцарела

Чекор2 3

Чекор2
: несолена моцарела, Кромид, суров, кисели краставички

Мокарелу сецеите на крупније киче, крубори лук на ситније киче, киселе краставце на кругове.

Салата со пилешко и моцарела

Чекор3 3

Чекор3
: магдонос

Ги ставате дресовите во една шипка, голтка Томи Делит и добро мешате. Во текот на салатата, побрзајте мал број луѓе.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha