Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Полнето каре

(0)
75Мин
Лесно
Полнетото каре може да биде совршен неделен ручек за вас и семејството.

Состојки

-
5 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 5 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
каре
200  гр
сланина
5  лажички
сенф
1  лажичка
лук во прав
200  гр
шампињони
1  лажица
MAGGI Мешан Зачин

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
304.19 kcal
Јаглехидрати
4.16 g
Протеини
32.53 g
Масти
19 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

75 Минути
Чекор1
10 Мин
Карето засечете го на средината и направете шницли, па добро зачинете ги.
Чекор2
5 Мин
Сланината и печурките исечкајте ги што поситно, пропржете и измешајте ги со сенфот.
Чекор3
5 Мин
Наполнете го месото со смесата, па премачкајте го со сенф и ставете го во тавче да се изпржи од сите страни.
Чекор4
50 Мин
Месото ставете го на фолија во плех. Прицврстете со чечкалици, па замотајте во фолија и печете 50 минути во загреана рерна на 200 С.
Чекор5
5 Мин
Извадете ја фолијата за месото да добие убава боја. Послужете со печен компир и варен морков.
Полнето каре

Чекор1 5

: каре

Карето засечете го на средината и направете шницли, па добро зачинете ги.

Полнето каре

Чекор2 5

: сланина, сенф, шампињони

Сланината и печурките исечкајте ги што поситно, пропржете и измешајте ги со сенфот.

Полнето каре

Чекор3 5

: каре, сенф

Наполнете го месото со смесата, па премачкајте го со сенф и ставете го во тавче да се изпржи од сите страни.

Полнето каре

Чекор4 5

Месото ставете го на фолија во плех. Прицврстете со чечкалици, па замотајте во фолија и печете 50 минути во загреана рерна на 200 С.

Полнето каре

Чекор5 5

Извадете ја фолијата за месото да добие убава боја. Послужете со печен компир и варен морков.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha