Пилешко во сос од печурки

(0)
20Мин
Средно
Овој рецепт ќе ве воодушеви како со својата едноставност така и со крајниот вкусен резултат! Послужете им го на вашите најмили овој кремаст ручек и јавете какви се впечатоците!

Состојки

-
6 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 6 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

1 
кромид
0.33 
лук
50  гр
печурки
2  лажици
павлака
3  лажички
сенф
500  гр
пилешко
5  гр
бибер
5  гр
оригано
30  гр
MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
232.7 kcal
Јаглехидрати
8.69 g
Протеини
17.34 g
Масти
14.3 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

20 Минути
Чекор1
5 Мин
Во едно тавче испржете ги кромидот и лукот, додадете ги шампињоните па оставете сѐ да се динста и да се крчка.
Чекор2
10 Мин
Додадете ги сенфот и киселата павлака. MAGGI идеја за пилешко со 4 видови сирење изматете ја во павлака за готвење, па сѐ измешајте заедно со шампињоните и оставете да се вари.
Чекор3
5 Мин
Во друго тавче испржете го пилешкото на маслиново масло и подоцна прелијте го со сосот кој веќе сте го подготвиле.
Пилешко во сос од печурки

Чекор1 3

Чекор1
: кромид, лук, печурки

Во едно тавче испржете ги кромидот и лукот, додадете ги шампињоните па оставете сѐ да се динста и да се крчка.

Пилешко во сос од печурки

Чекор2 3

Чекор2
: печурки, павлака, сенф, MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење

Додадете ги сенфот и киселата павлака. MAGGI идеја за пилешко со 4 видови сирење изматете ја во павлака за готвење, па сѐ измешајте заедно со шампињоните и оставете да се вари.

Пилешко во сос од печурки

Чекор3 3

Чекор3

Во друго тавче испржете го пилешкото на маслиново масло и подоцна прелијте го со сосот кој веќе сте го подготвиле.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha