Пилешко со ајвар

(0)
45Мин
Средно
Есен е, а со тоа неделните ручеци сега треба да бидат побогати и “појаки”! Уживајте во нашето пилешко со ајвар!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

500  гр
пилешко филе
100  гр
ајвар
2 
тиквички
2  гр
бибер
180  гр
павлака
2  гр
MAGGI Мешан Зачин
50  гр
шампињони

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
648.11 kcal
Јаглехидрати
9.35 g
Протеини
40.13 g
Масти
52.35 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

45 Минути
Чекор1
10 Мин
Пилешкото исечете го на тенки листови, зачинете го со MAGGI магијата на вкусот и бибер.
Чекор2
15 Мин
Ставете да се пржи во малку масло и пред крајот додадете малку ајвар и павлака од горната страна.
Чекор3
10 Мин
Тиквичките, пиперките и печурките исечете ги и пржете ги во истото масло од пилешкото.
Чекор4
10 Мин
Послужете ги на чинијата заедно со пилешкото.
Пилешко со ајвар

Чекор1 4

Чекор1 Чекор1
: пилешко филе, MAGGI Мешан Зачин

Пилешкото исечете го на тенки листови, зачинете го со MAGGI магијата на вкусот и бибер.

Пилешко со ајвар

Чекор2 4

Чекор2
: ајвар, павлака

Ставете да се пржи во малку масло и пред крајот додадете малку ајвар и павлака од горната страна.

Пилешко со ајвар

Чекор3 4

Чекор3
: тиквички, бибер, шампињони

Тиквичките, пиперките и печурките исечете ги и пржете ги во истото масло од пилешкото.

Пилешко со ајвар

Чекор4 4

Чекор4

Послужете ги на чинијата заедно со пилешкото.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha