Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

MAGGI Супер супата со брокули​

(0)
15Мин
Лесно
Adimo
Изненадете го вашето семејство со своите кулинарски вештини со MAGGI Супер супата со брокули, спанаќ и карфиол.​ Покрај кремастиот вкус MAGGI Супер супата од брокули е збогатена со витамин Ц: причина повеќе оваа супа да се најде на вашата трпеза секој ден :)​

Состојки

-
3 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 3 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

750  мл
вода
0.5  чаша
кускус
2  лажици
маслиново масло
2  гр
бибер
0.5  чаша
леќа

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
367.17 kcal
Протеини
13.95 g
Јаглехидрати
54.77 g
Масти
10.32 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

15 Минути
Чекор1
8 Мин
Сварете ја MAGGI супер супата според упатството на кесичката.
Чекор2
5 Мин
Додадете ги леќата и кускусот, па варете уште 5 минути.
Чекор3
2 Мин
Сервирајте ја супата со бибер и малку маслиново масло.
MAGGI Супер супата со брокули​

Чекор1 3

Чекор1 Чекор1
: вода

Сварете ја MAGGI супер супата според упатството на кесичката.

MAGGI Супер супата со брокули​

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2
: вода, кускус, леќа

Додадете ги леќата и кускусот, па варете уште 5 минути.

MAGGI Супер супата со брокули​

Чекор3 3

Чекор3 Чекор3
: бибер, маслиново масло

Сервирајте ја супата со бибер и малку маслиново масло.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha