MAGGI Супер супа од зеленчуци​

(0)
21Мин
Лесно
Adimo
Подгответе вкусна супа за кратко време!​ Ви ја претставуваме новата MAGGI Супер супа од зеленчуци со куркума и витамин Б12.​ Посетете ја првата продавница и пробајте го ова зеленчуково богатство!

Состојки

-
3 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 3 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

750  мл
вода
400  гр
грашок
0.5  чаша
пармезан
100  гр
спанаќ
0.5  чаша
леблебија
3  парчиња
интегрален тост леб

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
442.72 kcal
Протеини
23.9 g
Јаглехидрати
65.41 g
Масти
9.03 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

21 Минути
Чекор1
10 Мин
Сварете ја MAGGI супер супата според упатството на кесичката.
Чекор2
10 Мин
Додадете ги останатите состојки и варете уште 5 минути.
Чекор3
1 Мин
Сервирајте ја оваа превкусна супа со пармезан и интегрален тост леб.
MAGGI Супер супа од зеленчуци​

Чекор1 3

Чекор1 Чекор1
: вода

Сварете ја MAGGI супер супата според упатството на кесичката.

MAGGI Супер супа од зеленчуци​

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2
: вода, грашок, пармезан, спанаќ

Додадете ги останатите состојки и варете уште 5 минути.

MAGGI Супер супа од зеленчуци​

Чекор3 3

Чекор3 Чекор3
: вода, леблебија, интегрален тост леб, спанаќ, пармезан, грашок

Сервирајте ја оваа превкусна супа со пармезан и интегрален тост леб.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha