Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Веге бургери

(0)
30Мин
Лесно
Бургерите не мора да бидат од месо, а мора да бидат вкусни! Ние секогаш ги почитуваме овие правила!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

4 
компир
200  гр
црвен грав
50  гр
млад кромид
1 
моркови
100  гр
пченка
30  гр
зачини

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
182.6 kcal
Протеини
8.42 g
Јаглехидрати
38.54 g
Масти
1 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

30 Минути
Варење на зеленчуците
10 Мин
Сварете ги компирот, морковот, гравот и пченката.
Смеса
5 Мин
Сите состојки ставете ги заедно во чинија, па испасирајте ги и во смесата додадете сечкан млад кромид, ситно сечкани зачини и Maggi магијата на вкусот.
Бургери
15 Мин
Од смесата со рака направете бургери и пржете ги во тавче додека не поруменат од двете страни. Бургерите послужете ги со сезонска салата.
Веге бургери

Варење на зеленчуците 3

Варење на зеленчуците
: пченка, компир, моркови

Сварете ги компирот, морковот, гравот и пченката.

Веге бургери

Смеса 3

Смеса
: млад кромид, зачини

Сите состојки ставете ги заедно во чинија, па испасирајте ги и во смесата додадете сечкан млад кромид, ситно сечкани зачини и Maggi магијата на вкусот.

Веге бургери

Бургери 3

Бургери
: зачини, црвен грав

Од смесата со рака направете бургери и пржете ги во тавче додека не поруменат од двете страни. Бургерите послужете ги со сезонска салата.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha