Супа со пилешко и пченка

(0)
85Мин
Лесно
Комбинацијата пилешко и пченка не е честа, но е исклучително вкусна.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

500  гр
пилешко
500  гр
пченка
36  гр
млади комидчиња
2  Гранчиња
магдонос
2  гр
MAGGI Мешан Зачин
2  гр
бибер

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
378.86 kcal
Јаглехидрати
23.92 g
Протеини
27.44 g
Масти
20.56 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

85 Минути
Чекор1
60 Мин
Пилешкото ставете го во тенџере, прелијте го со вода и оставете да се вари околу 60 минути.
Чекор2
5 Мин
Кога пилешкото ќе омекне, додадете половина од пченката, а другата половина испасирајте ја па додадете ја во супата.
Чекор3
10 Мин
Супата зачинете ја со MAGGI магијата на вкусот и бибер, па ставете да се крчка уште 10-ина минути.
Чекор4
10 Мин
Пред самиот крај во супата додадете млад кромид исечен на кругчиња и ситно сечкан магдонос.
Супа со пилешко и пченка

Чекор1 4

Чекор1
: пилешко

Пилешкото ставете го во тенџере, прелијте го со вода и оставете да се вари околу 60 минути.

Супа со пилешко и пченка

Чекор2 4

Чекор2
: пченка

Кога пилешкото ќе омекне, додадете половина од пченката, а другата половина испасирајте ја па додадете ја во супата.

Супа со пилешко и пченка

Чекор3 4

Чекор3
: MAGGI Мешан Зачин

Супата зачинете ја со MAGGI магијата на вкусот и бибер, па ставете да се крчка уште 10-ина минути.

Супа со пилешко и пченка

Чекор4 4

Чекор4 Чекор4 Чекор4
: млади комидчиња, магдонос

Пред самиот крај во супата додадете млад кромид исечен на кругчиња и ситно сечкан магдонос.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha