Супа од зеленчук

(0)
50Мин
Лесно
Супата од зеленчук е еден од омилените викенд оброци во секој дом.

Состојки

-
2 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 2 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

2 
компир
2 
моркови
100  гр
боранија
1 
стебленце целер
2 
домати
30  гр
MAGGI бистра супа од кокошка
2  гр
бибер

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
188.5 kcal
Јаглехидрати
38.45 g
Протеини
6.81 g
Масти
1.19 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

50 Минути
Чекор1
30 Мин
Сечкање и варење на зеленчукот - Компирот, морковот, боранијата и целерот исечкајте ги на ситни коцкички. Прелијте ги зеленчуците со 2л. вода, поселете ги, побиберете ги, па варете околу 30 минути.
Чекор2
20 Мин
Maggi бистра супа од кокошка - Додадете ја кесичката Maggi бистра супа од кокошка и варете уште 20 минути.
Супа од зеленчук

Чекор1 2

Чекор1 Чекор1
: компир, моркови, боранија, стебленце целер

Сечкање и варење на зеленчукот - Компирот, морковот, боранијата и целерот исечкајте ги на ситни коцкички. Прелијте ги зеленчуците со 2л. вода, поселете ги, побиберете ги, па варете околу 30 минути.

Супа од зеленчук

Чекор2 2

Чекор2 Чекор2

Maggi бистра супа од кокошка - Додадете ја кесичката Maggi бистра супа од кокошка и варете уште 20 минути.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha