Сочно телешко со сенф и печурки

(0)
23Мин
Средно
Неделниот ручек е празник на вкусовите за целото семејство! Пробајте го нашето сочно телешко со сенф и печурки, па кажете ни ги впечатоците.

Состојки

-
2 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 2 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

500  гр
телешко месо
600  мг
пилешка супа во коцка
200  гр
шампињони
100  мг
бело вино
4  лажички
сенф
2  лажици
сушен сусам
2  лажици
Крем, кисела, култивирана
4.2  гр
шеќер
1.55  гр
лук во прав
1  Гранче
магдонос
1  лажица
MAGGI Мешан Зачин

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
387.34 kcal
Јаглехидрати
9.28 g
Протеини
56.21 g
Масти
13.74 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

23 Минути
Шницли
5 Мин
Исчукајте ги шницлите, зачинете ги со Maggi магијата на вкусот, па пропржете ги од двете страни на масло.
Сос
10 Мин
Кога ќе бидат готови, извадете ги шницлите во чинија и ставете ги на топло. Во остатокот од маслото додадете сенф, лажица лук во прав, бујон, вино, лажица шеќер, оригано и сусам и ставете да се зготват.
Месото и печурките
5 Мин
Вратете го месото во тавчето, додаете ги шампињоните и продинстајте се заедно во следните 5 минути.
Павлака
2 Мин
Пред крајот на динстањето додадете павлака, претходно разматен густин и крчкајте се додека сосот не стане густ.
Сервирање
1 Мин
Одберете прилог по желба, а ние ви препорачуваме печен млад компир и сочни шери домати.
Сочно телешко со сенф и печурки

Шницли 5

Шницли
: телешко месо

Исчукајте ги шницлите, зачинете ги со Maggi магијата на вкусот, па пропржете ги од двете страни на масло.

Сочно телешко со сенф и печурки

Сос 5

Сос Сос
: бело вино, сенф, шеќер, лук во прав

Кога ќе бидат готови, извадете ги шницлите во чинија и ставете ги на топло. Во остатокот од маслото додадете сенф, лажица лук во прав, бујон, вино, лажица шеќер, оригано и сусам и ставете да се зготват.

Сочно телешко со сенф и печурки

Месото и печурките 5

Месото и печурките
: шампињони

Вратете го месото во тавчето, додаете ги шампињоните и продинстајте се заедно во следните 5 минути.

Сочно телешко со сенф и печурки

Павлака 5

Павлака

Пред крајот на динстањето додадете павлака, претходно разматен густин и крчкајте се додека сосот не стане густ.

Сочно телешко со сенф и печурки

Сервирање 5

Сервирање

Одберете прилог по желба, а ние ви препорачуваме печен млад компир и сочни шери домати.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha