Сочни ловечки шницли

(0)
50Мин
Средно
Ловечките шницли не е тешко да ги подготвите кога го имате вистинскиот рецепт. Следете ги нашите упатства и нема да згрешите.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
шницла без коска
50  гр
шампињони
1 
кромид
1 
лути пиперчинња
2  гр
MAGGI магијата на вкусот
2  гр
бибер
10  гр
путер
10  гр
брашно
1  коцка
MAGGI пилешка супа во коцка
30  гр
павлака

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
230.54 kcal
Јаглехидрати
2.98 g
Протеини
36.52 g
Масти
8.2 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

50 Минути
Чекор1
5 Мин
Измијте ги шампињоните и исечете ги на листови од половина сантиметар.
Чекор2
10 Мин
Исечкајте го кромидот, а лутото пиперче исечете го на ленти.
Чекор3
10 Мин
Шницлите зачинете ги добро, па пропржете ги на путер и извадете ги од тавчето.
Чекор4
10 Мин
Во таа маснотија издинстајте го кромидот, додадете ги печурките и пиперката. Варете додека водата да испари.
Чекор5
5 Мин
Додадете го MAGGI бујонот и варете уште неколку минути.
Чекор6
5 Мин
Изматете ги брашното и слатката павлака, ставете ги во сосот и варете уште неколку минути.
Чекор7
5 Мин
Шницлите сервирајте ги со сосот од печурки и пиперки.
Сочни ловечки шницли

Чекор1 7

Чекор1 Чекор1
: шампињони

Измијте ги шампињоните и исечете ги на листови од половина сантиметар.

Сочни ловечки шницли

Чекор2 7

Чекор2 Чекор2
: кромид, лути пиперчинња

Исечкајте го кромидот, а лутото пиперче исечете го на ленти.

Сочни ловечки шницли

Чекор3 7

Чекор3
: шницла без коска, путер

Шницлите зачинете ги добро, па пропржете ги на путер и извадете ги од тавчето.

Сочни ловечки шницли

Чекор4 7

Чекор4
: шампињони, кромид, лути пиперчинња

Во таа маснотија издинстајте го кромидот, додадете ги печурките и пиперката. Варете додека водата да испари.

Сочни ловечки шницли

Чекор5 7

Чекор5
: MAGGI пилешка супа во коцка

Додадете го MAGGI бујонот и варете уште неколку минути.

Сочни ловечки шницли

Чекор6 7

Чекор6
: брашно, павлака

Изматете ги брашното и слатката павлака, ставете ги во сосот и варете уште неколку минути.

Сочни ловечки шницли

Чекор7 7

Чекор7
: шницла без коска, шампињони, лути пиперчинња, MAGGI магијата на вкусот, бибер

Шницлите сервирајте ги со сосот од печурки и пиперки.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha