Сочни крилца

(0)
150Мин
Средно
Кога ќе се приготват на вистински начин крилцата можат да бидат совршено јадење за неделниот ручек. Нашиот рецепт сигурно ќе ви се допадне.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

30  гр
сенф
30  гр
Мед
0.33 
лук
50  гр
маслиново масло
2  гр
лута пиперка
330  мл
пиво
400  гр
пилешки крилца

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
369.7 kcal
Протеини
18.35 g
Јаглехидрати
10 g
Масти
25.81 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

150 Минути
Чекор1
10 Мин
Измешајте сенф, лук, сол, масло, мед и пиперка во изедначена смеса.
Чекор2
10 Мин
Додадете пиво и продолжете со мешање додека да се изедначи.
Чекор3
90 Мин
Потопете ги крилцата во маринадата и оставете ги во фрижидер околу 90 минути.
Чекор4
10 Мин
Наредете ги крилцата во плех, и прелијте ги со маринадата.
Чекор5
30 Мин
Печете околку 30 минути на 200 степени.
Сочни крилца

Чекор1 5

Чекор1 Чекор1
: сенф, лута пиперка, лук, маслиново масло, Мед

Измешајте сенф, лук, сол, масло, мед и пиперка во изедначена смеса.

Сочни крилца

Чекор2 5

Чекор2
: пиво

Додадете пиво и продолжете со мешање додека да се изедначи.

Сочни крилца

Чекор3 5

Чекор3
: пилешки крилца

Потопете ги крилцата во маринадата и оставете ги во фрижидер околу 90 минути.

Сочни крилца

Чекор4 5

Чекор4 Чекор4
: пилешки крилца

Наредете ги крилцата во плех, и прелијте ги со маринадата.

Сочни крилца

Чекор5 5

Чекор5

Печете околку 30 минути на 200 степени.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha