Шпагети со домашно песто

(0)
20Мин
Средно
Овонеделниот ручек ќе го продолжи вашето викенд расположение! Ви претставуваме шпагети со домашно песто што можете да ги оладите и да ги послужите за вечера.

Состојки

-
5 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 5 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
паста
15  гр
путер
35  гр
свеж босилек
40  гр
рендан пармезан
0.33 
лук
100  мг
маслиново масло
10  гр
MAGGI Мешан Зачин

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
354 kcal
Јаглехидрати
61.1 g
Протеини
12.96 g
Масти
5.93 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

20 Минути
Чекор1
10 Мин
Сварете ги шпагетите во солена вода и исцедете ги добро.
Чекор2
3 Мин
Ставете сечкан босилек, пармезан и лук во блендер. Додадете 50 мл. маслиново масло и сол, па соединете ја смесата во бледнерот.
Чекор3
5 Мин
Во посебно тавче стопете путер и додадете неколку лажички од подготвеното песто и сѐ кратко измешајте.
Чекор4
2 Мин
Прелијте ги подготвените шпагети.
Шпагети со домашно песто

Чекор1 4

Чекор1 Чекор1
: паста

Сварете ги шпагетите во солена вода и исцедете ги добро.

Шпагети со домашно песто

Чекор2 4

Чекор2
: свеж босилек, лук, маслиново масло, MAGGI Мешан Зачин

Ставете сечкан босилек, пармезан и лук во блендер. Додадете 50 мл. маслиново масло и сол, па соединете ја смесата во бледнерот.

Шпагети со домашно песто

Чекор3 4

Чекор3
: путер

Во посебно тавче стопете путер и додадете неколку лажички од подготвеното песто и сѐ кратко измешајте.

Шпагети со домашно песто

Чекор4 4

Чекор4
: паста

Прелијте ги подготвените шпагети.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha