Шампињони и шунка во крем сос

(0)
15Мин
Лесно
Комбинацијата шунка и шампињони во крем сос ќе донесе нов вкус во вашата кујна.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

150  гр
шунка
200  гр
шампињони
200  гр
ориз
1  лажица
маслиново масло
100  мл
вода
200  мл
павлака

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
391.94 kcal
Јаглехидрати
43.65 g
Протеини
12.72 g
Масти
18.81 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

15 Минути
Чекор1
5 Мин
Пржете во тавче 150 гр. тенко исечени парчиња шунка на 1 лажица маслиново масло околу 5 минути.
Чекор2
5 Мин
Содржината од кесичката растворете ја во 100 мл. вода, 200 мл. павлака за готвење и додадете ја во тавчето.
Чекор3
5 Мин
Сѐ заедно гответе уште 2 минути. Подготвеното јадење послужете го со варен ориз.
Шампињони и шунка во крем сос

Чекор1 3

Чекор1
: шунка, маслиново масло

Пржете во тавче 150 гр. тенко исечени парчиња шунка на 1 лажица маслиново масло околу 5 минути.

Шампињони и шунка во крем сос

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2 Чекор2
: вода, павлака

Содржината од кесичката растворете ја во 100 мл. вода, 200 мл. павлака за готвење и додадете ја во тавчето.

Шампињони и шунка во крем сос

Чекор3 3

Чекор3 Чекор3
: шампињони, ориз, вода, павлака

Сѐ заедно гответе уште 2 минути. Подготвеното јадење послужете го со варен ориз.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha