Салата со пилешко и печурки

(0)
45Мин
Лесно
Ќе се воодушевите и себе си и своите пријатели со овој рецепт. Подгответе салата со печурки и пилешко.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

300  гр
шампињони
300  гр
пилешко
4 
млади кромидчиња
1 
лимон
2  гр
бибер
2  гр
магдонос
50  гр
Томи мајонез

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
237.07 kcal
Јаглехидрати
8.24 g
Протеини
16.3 g
Масти
23.76 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

45 Минути
Чекор1
5 Мин
Измешајте го Thomy мајонезот со сок од лимон и додадете сол и бибер.
Чекор2
20 Мин
Пилешкото подгответе го во рерна, одвојте ја кожата и исечете го на крупни коцки.
Чекор3
5 Мин
Печурките малку издинстајте ги и додадете ја останатата маснотија од месото.
Чекор4
5 Мин
Во чинија прво ставете го месото, па печурките, па смесата со Thomy мајонез.
Чекор5
5 Мин
Додадете млад кромид и измешајте.
Чекор6
5 Мин
Почекајте да се олади и севирајте со леб.
Салата со пилешко и печурки

Чекор1 6

Чекор1 Чекор1
: лимон, бибер

Измешајте го Thomy мајонезот со сок од лимон и додадете сол и бибер.

Салата со пилешко и печурки

Чекор2 6

Чекор2 Чекор2 Чекор2
: пилешко

Пилешкото подгответе го во рерна, одвојте ја кожата и исечете го на крупни коцки.

Салата со пилешко и печурки

Чекор3 6

Чекор3

Печурките малку издинстајте ги и додадете ја останатата маснотија од месото.

Салата со пилешко и печурки

Чекор4 6

Чекор4
: шампињони, пилешко

Во чинија прво ставете го месото, па печурките, па смесата со Thomy мајонез.

Салата со пилешко и печурки

Чекор5 6

Чекор5 Чекор5
: млади кромидчиња

Додадете млад кромид и измешајте.

Салата со пилешко и печурки

Чекор6 6

Чекор6 Чекор6

Почекајте да се олади и севирајте со леб.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha