Салата со брокула

(0)
30Мин
Лесно
Лесните салати се совршени за лето, а нашата има мало изненадување кое сигурно ќе ве воодушеви.

Состојки

-
6 дел
+

Ова јадење е оптимизирано за 6 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

800  гр
брокули
50  гр
сушена брусница
250  гр
сланина
4 
моркови
20  гр
Томи мајонез

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
217.43 kcal
Јаглехидрати
15.35 g
Протеини
9.02 g
Масти
15.65 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

30 Минути
Чекор1
10 Мин
Исечкајте ја брокулата, добро измијте ја, па сварете ја неколку минути да омекне.
Чекор2
5 Мин
Сланината и морковот исечкајте ги ситно.
Чекор3
5 Мин
Во една чинија ставете ја брокулата, па додадете ја сланината, морковот и Thomy мајонез.
Чекор4
10 Мин
Внимателно измешајте и оставете да се олади.
Салата со брокула

Чекор1 4

Чекор1 Чекор1 Чекор1
: брокули

Исечкајте ја брокулата, добро измијте ја, па сварете ја неколку минути да омекне.

Салата со брокула

Чекор2 4

Чекор2 Чекор2
: сланина, моркови

Сланината и морковот исечкајте ги ситно.

Салата со брокула

Чекор3 4

Чекор3 Чекор3
: брокули, сланина, моркови, Томи мајонез

Во една чинија ставете ја брокулата, па додадете ја сланината, морковот и Thomy мајонез.

Салата со брокула

Чекор4 4

Чекор4 Чекор4

Внимателно измешајте и оставете да се олади.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha