Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Посен бургер со бела риба

(0)
15Мин
Лесно
Ако постите не значи дека не треба да уживате во убавата храна, затоа нашиот предлог за оваа недела се Fish бургери.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
бела риба
4 
лепињи
0.5  Глава
марула
4  гр
црвена зачинска пиперка
1  гр
кујнска сол
0.5 
кромид
20  гр
Томи мајонез

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
716.7 kcal
Протеини
43.16 g
Јаглехидрати
96.09 g
Масти
17.25 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

15 Минути
Чекор1
5 Мин
Филетите риба зачинете ги и пропржете ги.
Чекор2
5 Мин
Кромидот исечкајте го ситно и измешајте го со THOMY мајонез.
Чекор3
5 Мин
Земичките исечете ги и редете ги сите состојки по ред. Уживајте.
Посен бургер со бела риба

Чекор1 3

Чекор1
: бела риба, кујнска сол

Филетите риба зачинете ги и пропржете ги.

Посен бургер со бела риба

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2
: Томи мајонез, кромид

Кромидот исечкајте го ситно и измешајте го со THOMY мајонез.

Посен бургер со бела риба

Чекор3 3

Чекор3

Земичките исечете ги и редете ги сите состојки по ред. Уживајте.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha