Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Пилешко со шампињони

(0)
30Мин
Лесно
Комбинацијата пилешко и шампињони е нешто во кое не можете да погрешите. За помалку од половина час имате фантастичен ручек.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

500  гр
пилешко
150  гр
шампињони
10  гр
путер
30  гр
MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
253.61 kcal
Јаглехидрати
9.8 g
Протеини
24.67 g
Масти
25.41 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

30 Минути
Чекор1
10 Мин
500 гр. пилешко бело месо исечете го на помали парчиња и во поголемо тавче пропржете го на 10 гр. путер на силен оган, со повремено мешање.
Чекор2
5 Мин
Додадете 150 гр. исечкани шампињони и продолжете со пржење во следните 3 минути со повремено мешање.
Чекор3
15 Мин
Содржината на кесичката растворете ја во 400 мл. ладна вода и прелијте преку месото и шампињоните. Продолжете со пржење во полупокриена тава на слаб оган со повремено мешање ( околу 15 минути ).
Пилешко со шампињони

Чекор1 3

Чекор1 Чекор1 Чекор1
: пилешко, путер

500 гр. пилешко бело месо исечете го на помали парчиња и во поголемо тавче пропржете го на 10 гр. путер на силен оган, со повремено мешање.

Пилешко со шампињони

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2 Чекор2 Чекор2
: шампињони

Додадете 150 гр. исечкани шампињони и продолжете со пржење во следните 3 минути со повремено мешање.

Пилешко со шампињони

Чекор3 3

Чекор3 Чекор3
: MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење

Содржината на кесичката растворете ја во 400 мл. ладна вода и прелијте преку месото и шампињоните. Продолжете со пржење во полупокриена тава на слаб оган со повремено мешање ( околу 15 минути ).

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha