Пилешки ролатчиња

(0)
50Мин
Средно
Нашите пилешки ролатчиња се нешто што морате да го пробате.

Состојки

-
4 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

350  гр
пилешко
1 
јајце
1 
кромид
5  гр
магдонос
200  гр
сланина
1.5  лажици
сончогледово масло

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
412.61 kcal
Протеини
24.15 g
Јаглехидрати
2.99 g
Масти
34.7 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

50 Минути
Сечкање
5 Мин
Исечкајте ги кромидот и сувиот врат на ситно, па додадете го јајцето и MAGGI магијата на вкусот.
Месо
5 Мин
Месото исечете го на шницли и исчукајте го.
Филување и правење ролатчиња
5 Мин
Смесата ставете ја во средината на месото, па изрендајте малку сирење. Обликувајте ги во ролатчиња и потоа секое смотајте го во парче сланина.
Печење
35 Мин
Ставете ги ролатчињата во подмачкана тава и печете ги на 180°C 35 минути.
Пилешки ролатчиња

Сечкање 4

Сечкање Сечкање Сечкање Сечкање
: кромид

Исечкајте ги кромидот и сувиот врат на ситно, па додадете го јајцето и MAGGI магијата на вкусот.

Пилешки ролатчиња

Месо 4

Месо Месо
: пилешко

Месото исечете го на шницли и исчукајте го.

Пилешки ролатчиња

Филување и правење ролатчиња 4

Филување и правење ролатчиња
: сончогледово масло, магдонос

Смесата ставете ја во средината на месото, па изрендајте малку сирење. Обликувајте ги во ролатчиња и потоа секое смотајте го во парче сланина.

Пилешки ролатчиња

Печење 4

Печење Печење

Ставете ги ролатчињата во подмачкана тава и печете ги на 180°C 35 минути.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha