Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Пилешки медаљони

(0)
29Мин
Средно
Послужете им на своите најмили MAGGI пилешки медаљони за ручек, па јавете ни дали нешто останало.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

800  гр
пилешко филе
300  гр
шунка
5  гр
MAGGI Мешан Зачин
5  гр
бибер
50  мл
маслиново масло
5  Гранчиња
магдонос
30  гр
MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење
100  мл
павлака за готовење

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
651.95 kcal
Јаглехидрати
1.79 g
Протеини
50.66 g
Масти
48.26 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

29 Минути
Чекор1
5 Мин
Пилешкото филе исечете го на помали шницли.
Чекор2
5 Мин
Секоја шницла исчукајте ја со чекан за месо и добро зачинете ја со бибер, сол и MAGGI магијата на вкусот.
Чекор3
5 Мин
На секоја шницла додадете изрендана шунка. Краевите на шницлите подигнете ги кон средината и внимателно обликувајте ги во медаљон.
Чекор4
10 Мин
Во тавче загрејте го маслото и пропржете ги медаљоните од сите страни.
Чекор5
2 Мин
Содржината на кесичката MAGGI идеја за пилешко со 4 сирења растворете ја во павлака и прелијте ги медаљоните.
Чекор6
2 Мин
Украсете го јадењето со ситно сечкан магдонос.
Пилешки медаљони

Чекор1 6

Чекор1 Чекор1
: пилешко филе

Пилешкото филе исечете го на помали шницли.

Пилешки медаљони

Чекор2 6

Чекор2 Чекор2
: MAGGI Мешан Зачин, бибер

Секоја шницла исчукајте ја со чекан за месо и добро зачинете ја со бибер, сол и MAGGI магијата на вкусот.

Пилешки медаљони

Чекор3 6

Чекор3
: шунка

На секоја шницла додадете изрендана шунка. Краевите на шницлите подигнете ги кон средината и внимателно обликувајте ги во медаљон.

Пилешки медаљони

Чекор4 6

Чекор4
: пилешко филе, маслиново масло

Во тавче загрејте го маслото и пропржете ги медаљоните од сите страни.

Пилешки медаљони

Чекор5 6

Чекор5
: MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење, павлака за готовење

Содржината на кесичката MAGGI идеја за пилешко со 4 сирења растворете ја во павлака и прелијте ги медаљоните.

Пилешки медаљони

Чекор6 6

Чекор6

Украсете го јадењето со ситно сечкан магдонос.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha