Пилешка супа

(0)
Лесно
Рецептот за пилешка супа се пренесува генерациски, од колено на колено. Понекогаш само една лажица супа не враќа право во детството - во кујната на баба. Еве еден традиционален рецепт од кујната на MAGGI.

Состојки

-
4 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

300  гр
пилешки гради
2 
компир
2 
моркови
2 
стебленце целер
1 
кромид
2  лажици
маслиново масло
70  гр
путер
30  гр
MAGGI бистра супа од кокошка
5  гр
магдонос
2  гр
сол
1 
пиперка

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
312.96 kcal
Јаглехидрати
16.68 g
Протеини
14.69 g
Масти
21.74 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

Пилешко и зеленчук
15 Мин
Пилешкото филе се вари додека да биде готово. Се кине на парчиња. Во пилешкиот бујон се додава компир исечкан на коцкички, морков, целер, пиперка исечена на кругчиња и цела неисечена главица кромид.
MAGGI бистра супа од кокошка
10 Мин
Прелијте со малку маслиново масло и додадете путер исечен на коцкички и MAGGI бистра супа од кокошка. Додадете околу 1/2 литар вода. Оставете на среден оган и кога ќе проврие додадете бибер и сол.
Готвење и сервирање
5 Мин
Варете додека зеленчукот не биде готов. Посипете со исечкан магдонос. Пријатно јадење.
Пилешка супа

Пилешко и зеленчук 3

Пилешко и зеленчук Пилешко и зеленчук
: пилешки гради, компир, моркови, стебленце целер, кромид

Пилешкото филе се вари додека да биде готово. Се кине на парчиња. Во пилешкиот бујон се додава компир исечкан на коцкички, морков, целер, пиперка исечена на кругчиња и цела неисечена главица кромид.

Пилешка супа

MAGGI бистра супа од кокошка 3

MAGGI бистра супа од кокошка
: маслиново масло, путер, MAGGI бистра супа од кокошка

Прелијте со малку маслиново масло и додадете путер исечен на коцкички и MAGGI бистра супа од кокошка. Додадете околу 1/2 литар вода. Оставете на среден оган и кога ќе проврие додадете бибер и сол.

Пилешка супа

Готвење и сервирање 3

Готвење и сервирање
: магдонос, сол

Варете додека зеленчукот не биде готов. Посипете со исечкан магдонос. Пријатно јадење.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha