Пилешка чорба со пченка

(0)
40Мин
Лесно
Рецепт кој ја грее душата во ладните ноемвриски денови! Пробајте го нашиот рецепт за пилешка чорба со пченка: тајната е во магичната MAGGI коцка од кокошка!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

200  гр
пченка шеќерец
30  гр
целер
1 
моркови
200  гр
карфиол
1  Гранче
млади комидчиња
0.33 
лук
30  гр
MAGGI пилешка супа во коцка
250  гр
пилешко
2  гр
бибер
24  гр
млади комидчиња

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
203.71 kcal
Јаглехидрати
14.82 g
Протеини
15.09 g
Масти
10.33 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

40 Минути
Чекор1
30 Мин
Во тенџере сипете вода и додадете ги целерот, морковот, карфиолот, лукот, MAGGI супата од кокошка, сол, бибер и месото. Варете се заедно околу половина час.
Чекор2
5 Мин
Ивадете го месото од тенџерето и оставете го на страна да се олади. Во меѓувреме испасирајте го остатокот од смесата од тенџерето.
Чекор3
5 Мин
Оладеното месо иситнете го на парчиња в тенџерето, додадете пченка и сервирајте. При сервирањето декорирајте ги порциите со исечкан млад кромид или магдонос.
Пилешка чорба со пченка

Чекор1 3

Чекор1
: целер, моркови, карфиол, млади комидчиња, MAGGI пилешка супа во коцка, пилешко, бибер

Во тенџере сипете вода и додадете ги целерот, морковот, карфиолот, лукот, MAGGI супата од кокошка, сол, бибер и месото. Варете се заедно околу половина час.

Пилешка чорба со пченка

Чекор2 3

Чекор2

Ивадете го месото од тенџерето и оставете го на страна да се олади. Во меѓувреме испасирајте го остатокот од смесата од тенџерето.

Пилешка чорба со пченка

Чекор3 3

Чекор3
: пченка шеќерец, млади комидчиња

Оладеното месо иситнете го на парчиња в тенџерето, додадете пченка и сервирајте. При сервирањето декорирајте ги порциите со исечкан млад кромид или магдонос.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha