Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Печени топчиња

(0)
50Мин
Лесно
Adimo
Разубавете си го денот со вкусните печени топчиња!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

200  гр
шунка
100  гр
млади кромидчиња
1 
јајце
2 
белки
2  гр
MAGGI Мешан Зачин

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
129.6 kcal
Протеини
12.5 g
Јаглехидрати
3.96 g
Масти
6.78 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

50 Минути
Чекор1
15 Мин
Сварете ги и излупете ги јајцата.
Чекор2
5 Мин
Измијте го и ситно исечкајте го младиот кромид.
Чекор3
5 Мин
Соединете ги шунката и јајцата па изблендирајте ги во блендер. Додадете ги белките, младиот кромид и MAGGI магијата на вкусот па потоа измешајте.
Чекор4
25 Мин
Со помош на лажица за сладолед обликувајте ги топчињата, а потоа наредете ги во тава обложена со хартија за печење. Печете околу 25 минути во загреана рерна на 200 степени.
Печени топчиња

Чекор1 4

Чекор1
: јајце

Сварете ги и излупете ги јајцата.

Печени топчиња

Чекор2 4

Чекор2 Чекор2
: млади кромидчиња

Измијте го и ситно исечкајте го младиот кромид.

Печени топчиња

Чекор3 4

Чекор3
: јајце, MAGGI Мешан Зачин, белки, шунка, млади кромидчиња

Соединете ги шунката и јајцата па изблендирајте ги во блендер. Додадете ги белките, младиот кромид и MAGGI магијата на вкусот па потоа измешајте.

Печени топчиња

Чекор4 4

Чекор4 Чекор4 Чекор4

Со помош на лажица за сладолед обликувајте ги топчињата, а потоа наредете ги во тава обложена со хартија за печење. Печете околу 25 минути во загреана рерна на 200 степени.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha