Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Печени тиквички со месо

(0)
75Мин
Средно
Доколку сакате да подготвите неделен ручек кој сите ќе го запамтат нашиот предлог е - печени тиквички.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

4 
тиквички
1 
кромид
10  гр
MAGGI магијата на вкусот
250  гр
мелено говедско месо
200  мл
сок од домат

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
156.98 kcal
Јаглехидрати
7.73 g
Протеини
14.58 g
Масти
8.24 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

75 Минути
Чекор1
10 Мин
Измијте ги тиквичките, исечете го врвот и издлабете ги.
Чекор2
10 Мин
Издинстајте ги кромидот, месото, средината од тиквичките и прелијте со доматниот сос.
Чекор3
15 Мин
Смесата зачинете ја со MAGGI магијата на вкусот и наполнете ги празните тиквички.
Чекор4
40 Мин
Ставете да се печат во рерна на 200 степени околу 40 минути.
Печени тиквички со месо

Чекор1 4

Чекор1 Чекор1 Чекор1
: тиквички

Измијте ги тиквичките, исечете го врвот и издлабете ги.

Печени тиквички со месо

Чекор2 4

Чекор2
: кромид, мелено говедско месо, сок од домат

Издинстајте ги кромидот, месото, средината од тиквичките и прелијте со доматниот сос.

Печени тиквички со месо

Чекор3 4

Чекор3
: тиквички, MAGGI магијата на вкусот, мелено говедско месо

Смесата зачинете ја со MAGGI магијата на вкусот и наполнете ги празните тиквички.

Печени тиквички со месо

Чекор4 4

Чекор4

Ставете да се печат во рерна на 200 степени околу 40 минути.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha