Печени тестенини

(0)
43Мин
Средно
Ќе огладнете на првиот поглед! Ви го претставуваме рецептот за MAGGI печени тестенини!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
пилешко
3  Гранчиња
млади комидчиња
2  гр
бибер
2  гр
оригано
3  гр
MAGGI магијата на вкусот
5  Гранчиња
магдонос
40  гр
MAGGI пилешка супа во коцка
2  чаши
павлака
200  гр
паста
150  гр
домати
20  гр
Гауда

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
708.73 kcal
Јаглехидрати
46.55 g
Протеини
41.49 g
Масти
38.77 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

43 Минути
Подготовка на пилешкото и супата
10 Мин
Исечете ги пилешкото и кромидот и пропржете ги заедно на маслиново масло. Во меѓувреме додадете ја MAGGI коцката за супа во зовриена вода.
Тестенини
15 Мин
Додадете ги растворената коцка и павлаката во тавчето со месото, сварете ги тестенините во посебно тенџере, па додадете ги во тавчето да се пропржат заедно со месото, па ставете сѐ во посебен огноотпорен сад.
Зачини и домати
3 Мин
Исечете ги доматите и додадете ги во тестенините, па зачинете со оригано, MAGGI магијата на вкусот и изрендајте гауда преку.
Печење во рерна
15 Мин
Ставете ги тестенините да се печат во рерна 15 минути на 170 степени. На крај декорирајте со магдоносот и уживајте.
Печени тестенини

Подготовка на пилешкото и супата 4

Подготовка на пилешкото и супата Подготовка на пилешкото и супата Подготовка на пилешкото и супата
: пилешко, млади комидчиња, MAGGI пилешка супа во коцка

Исечете ги пилешкото и кромидот и пропржете ги заедно на маслиново масло. Во меѓувреме додадете ја MAGGI коцката за супа во зовриена вода.

Печени тестенини

Тестенини 4

Тестенини Тестенини Тестенини Тестенини
: пилешко, MAGGI пилешка супа во коцка, павлака, паста

Додадете ги растворената коцка и павлаката во тавчето со месото, сварете ги тестенините во посебно тенџере, па додадете ги во тавчето да се пропржат заедно со месото, па ставете сѐ во посебен огноотпорен сад.

Печени тестенини

Зачини и домати 4

Зачини и домати Зачини и домати
: оригано, MAGGI магијата на вкусот, домати, Гауда

Исечете ги доматите и додадете ги во тестенините, па зачинете со оригано, MAGGI магијата на вкусот и изрендајте гауда преку.

Печени тестенини

Печење во рерна 4

Печење во рерна Печење во рерна

Ставете ги тестенините да се печат во рерна 15 минути на 170 степени. На крај декорирајте со магдоносот и уживајте.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha