Паста со тиквички

(0)
30Мин
Средно
Комбинацијата на паста и зеленчук е одличен избор за неделниот ручек.

Состојки

-
5 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 5 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
пилешко
300  гр
паста
2 
тиквички
2 
лук
1 
кромид
150  гр
Фета сирење
2  лажици
маслиново масло
5  гр
MAGGI магијата на вкусот

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
542.37 kcal
Јаглехидрати
49.03 g
Протеини
29.22 g
Масти
25.27 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

30 Минути
Кромид и пилешко
5 Мин
Издинстајте главица кромид, па додадете го пилешкото кое е претходно исечено на коцкички и зачинето со MAGGI магијата на вкусот.
Тиквички
3 Мин
Во пилешкото додадете ги тиквичките исечкани на лентички.
Лук
2 Мин
Кога тиквичките ќе ја испуштат водата, додадете го лукот, истолчен и исечкан ситно.
Босилек
5 Мин
Додадете го босилекот, па оставете на среден оган додека да испари водата.
Тестенини
5 Мин
Во друг сад сварете ги тестенините. Кога водата скоро, но не целосно е испарена, додадете ја павлаката. Оставете да се крчка. Посолете.
Сервирање
10 Мин
Исцедете ги тестенините, и додадете ги во садот со преливот. Се заедно крчкајте уште 10-тина минути, додека да се соединат. Послужете со изронета фета, власец и домат.
Паста со тиквички

Кромид и пилешко 6

Кромид и пилешко Кромид и пилешко Кромид и пилешко
: пилешко, кромид, MAGGI магијата на вкусот

Издинстајте главица кромид, па додадете го пилешкото кое е претходно исечено на коцкички и зачинето со MAGGI магијата на вкусот.

Паста со тиквички

Тиквички 6

Тиквички Тиквички Тиквички
: тиквички

Во пилешкото додадете ги тиквичките исечкани на лентички.

Паста со тиквички

Лук 6

Лук Лук Лук
: тиквички, кромид

Кога тиквичките ќе ја испуштат водата, додадете го лукот, истолчен и исечкан ситно.

Паста со тиквички

Босилек 6

Босилек Босилек Босилек

Додадете го босилекот, па оставете на среден оган додека да испари водата.

Паста со тиквички

Тестенини 6

Тестенини
: паста

Во друг сад сварете ги тестенините. Кога водата скоро, но не целосно е испарена, додадете ја павлаката. Оставете да се крчка. Посолете.

Паста со тиквички

Сервирање 6

Сервирање Сервирање
: лук, Фета сирење, маслиново масло

Исцедете ги тестенините, и додадете ги во садот со преливот. Се заедно крчкајте уште 10-тина минути, додека да се соединат. Послужете со изронета фета, власец и домат.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha