Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Паста со лосос во сос од лимета

(0)
25Мин
Лесно
Стигна летото! Време е да ја освежиме нашата трпеза со нови и интересни вкусови. Ви предлагаме оваа недела да подготвите Паста со лосос во сос од лимета.

Состојки

-
5 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 5 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

500  гр
лосос
1 
лук
10  гр
магдонос
1 
лимета
2  лажици
маслиново масло
400  гр
паста

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
480.92 kcal
Протеини
31.17 g
Јаглехидрати
62.17 g
Масти
11.27 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

25 Минути
Лук
5 Мин
Лукот исечкајте го и кратко пропржете го на маслиново масло.
Лосос
5 Мин
Потоа додадете ги филетите лосос да се пржат заедно со лукот и зачинете со MAGGI магијата на вкусот.
Таљатели
10 Мин
Кога лососот ќе порумени извадете го од тавчето, па во него додадете ги веќе сварените таљатели да се пропржат кратко во сокот кој го пуштил лососот.
Сервирање
5 Мин
Потоа во таљателите додадете ситно исечкан магдонос и преку исцедете лимета.
Паста со лосос во сос од лимета

Лук 4

Лук Лук Лук
: маслиново масло, лук

Лукот исечкајте го и кратко пропржете го на маслиново масло.

Паста со лосос во сос од лимета

Лосос 4

Лосос
: лосос

Потоа додадете ги филетите лосос да се пржат заедно со лукот и зачинете со MAGGI магијата на вкусот.

Паста со лосос во сос од лимета

Таљатели 4

Таљатели
: лосос

Кога лососот ќе порумени извадете го од тавчето, па во него додадете ги веќе сварените таљатели да се пропржат кратко во сокот кој го пуштил лососот.

Паста со лосос во сос од лимета

Сервирање 4

Сервирање
: лимета, паста, магдонос

Потоа во таљателите додадете ситно исечкан магдонос и преку исцедете лимета.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha