Паста Карбонара

(0)
15Мин
Лесно
Немате идеја кое јадење да го подготвите денес? Ви предлагаме MAGGI идеја за Шпагети Карбонара!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

250  гр
паста
180  гр
шунка
10  гр
путер
200  гр
млеко
30  гр
MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
389.99 kcal
Јаглехидрати
53.9 g
Протеини
18.45 g
Масти
10.48 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

15 Минути
Чекор1
5 Мин
Испржете 180 гр. тенко исчени парчиња шунка на путер.
Чекор2
5 Мин
Содржината од кесичката растворете ја во 200 мл. павлака за готвење, 200 мл. млеко, 100 мл. вода па сипете преку пржената шунка и добро измешајте.
Чекор3
5 Мин
Загрејте до вриење и гответе 3-4 минути со мешање. Сервирајте со варени шпагети и послужете.
Паста Карбонара

Чекор1 3

: шунка, путер

Испржете 180 гр. тенко исчени парчиња шунка на путер.

Паста Карбонара

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2 Чекор2
: млеко, MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење

Содржината од кесичката растворете ја во 200 мл. павлака за готвење, 200 мл. млеко, 100 мл. вода па сипете преку пржената шунка и добро измешајте.

Паста Карбонара

Чекор3 3

Чекор3

Загрејте до вриење и гответе 3-4 минути со мешање. Сервирајте со варени шпагети и послужете.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha