Пасирана крем супа од брокули

(0)
25Мин
Лесно
Ладното време е совршено за топли крем супи, а нашиот предлог е пасирана крем супа од брокули.

Состојки

-
2 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 2 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

200  гр
брокули
250  гр
исечен леб
1  лажица
сончогледово масло
30  гр
MAGGI крем супа од спанаќ

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
428.38 kcal
Јаглехидрати
68.42 g
Протеини
13.88 g
Масти
11.53 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

25 Минути
Брокули
15 Мин
Сварете ги брокулите во солена вода со малку масло, па изблендирајте со рачен миксер.
Супа
5 Мин
Во друг сад сварете ја MAGGI крем супата од спанаќ и додадете ги пасираните брокули.
Крутони
5 Мин
Крутоните пропржете ги на малку масло и послужете ги како додаток во крем супата.
Пасирана крем супа од брокули

Брокули 3

: брокули, сончогледово масло

Сварете ги брокулите во солена вода со малку масло, па изблендирајте со рачен миксер.

Пасирана крем супа од брокули

Супа 3

Супа
: брокули, MAGGI крем супа од спанаќ

Во друг сад сварете ја MAGGI крем супата од спанаќ и додадете ги пасираните брокули.

Пасирана крем супа од брокули

Крутони 3

Крутони
: исечен леб

Крутоните пропржете ги на малку масло и послужете ги како додаток во крем супата.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha