Министерон супа

(0)
36Мин
Лесно
Доколку сакате да го одморите вашето неделно мени од тешките гозби за време на празниците, ви го препорачуваме нашиот посебен рецешпт за MAGGI министерон супа.

Состојки

-
3 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 3 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

200  гр
тиквички
150  гр
моркови
100  гр
пченка од конзерва
200  гр
кромид
2 
лук
100  мл
сок од домат
100  мл
маслиново масло
40  гр
MAGGI бистра супа од кокошка

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
389.15 kcal
Јаглехидрати
19.27 g
Протеини
4.14 g
Масти
34.37 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

36 Минути
Чекор1
5 Мин
Ситно исечкајте лук и кромид, а морковот и тиквичките исечете ги на коцки.
Чекор2
15 Мин
Продинстајте го кромидот и лукот на маслоново масло, додадете го морковот, па по кратко пржење прелијте со сок од домати. Оставете се заедно да се крчка во следните 10-ина минути.
Чекор3
15 Мин
Посолете, додадете ја содржината MAGGI министерон супа, додадете 1л. вода, додадете пченка, па се заедно варете во следните 15 минути.
Чекор4
1 Мин
По желба можете да додадете и оригано, босилек, магдонос или да декорирате со свежи зачини.
Министерон супа

Чекор1 4

Чекор1 Чекор1 Чекор1
: тиквички, моркови, кромид, лук

Ситно исечкајте лук и кромид, а морковот и тиквичките исечете ги на коцки.

Министерон супа

Чекор2 4

Чекор2
: кромид, сок од домат, маслиново масло

Продинстајте го кромидот и лукот на маслоново масло, додадете го морковот, па по кратко пржење прелијте со сок од домати. Оставете се заедно да се крчка во следните 10-ина минути.

Министерон супа

Чекор3 4

Чекор3
: пченка од конзерва, MAGGI бистра супа од кокошка

Посолете, додадете ја содржината MAGGI министерон супа, додадете 1л. вода, додадете пченка, па се заедно варете во следните 15 минути.

Министерон супа

Чекор4 4

Чекор4

По желба можете да додадете и оригано, босилек, магдонос или да декорирате со свежи зачини.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha