Мексиканска супа

(0)
49Мин
Лесно
Некогаш можете да отпатувате во далечните краеви, без да ја напуштите топлината на својот дом! Впуштете се во вкусното патување до Мексико со супата која ви ја предлагаме за овонеделниот ручек.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
пилешко
15  гр
црвено луто пиперче
2 
пиперка
3 
моркови
1 
кромид
1 
праз
30  гр
MAGGI супа од домати со босилек
1  лажичка
кари бо прав
2  коцки
MAGGI пилешка супа во коцка
10  гр
лут чили сос
150  гр
крем сир
10  гр
бибер
10  гр
MAGGI Мешан Зачин

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
521.38 kcal
Јаглехидрати
15.5 g
Протеини
31.98 g
Масти
36.51 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

49 Минути
Подготовка на зеленчуците
10 Мин
Ситно исечкајте ги сите пиперки, морковот, кромидот и празот, па издинстајте ги кратко на малку маслиново масло.
Подготовка на пилешкот
5 Мин
Исечете го пилешкото месо па зачинете го со MAGGI магијата на вкусот.
Подготовка за супата
3 Мин
Издинстаниот зеленчук префрлете го во тенџере во кое ќе се готви супата, прелијте го со вода, ставете MAGGI коцки за супа и додадете чили сос, содржината од кесичката MAGGI супа од домати, кари зачин и еден исечен домат.
Варење на супата
30 Мин
Во посебно тавче кратко пропржете го пилешкото, па префрлете го во тенџерето да се вари заедно со зеленчукот во следните 30 минути. Потоа додадете неутрална павлака и кремсир.
Зачини
1 Мин
Доколку е потребно, додадете уште малку зачини.
Мексиканска супа

Подготовка на зеленчуците 5

Подготовка на зеленчуците Подготовка на зеленчуците
: црвено луто пиперче, пиперка, моркови, кромид, праз, кари бо прав

Ситно исечкајте ги сите пиперки, морковот, кромидот и празот, па издинстајте ги кратко на малку маслиново масло.

Мексиканска супа

Подготовка на пилешкот 5

Подготовка на пилешкот Подготовка на пилешкот
: пилешко, MAGGI Мешан Зачин

Исечете го пилешкото месо па зачинете го со MAGGI магијата на вкусот.

Мексиканска супа

Подготовка за супата 5

Подготовка за супата
: MAGGI супа од домати со босилек, кари бо прав, MAGGI пилешка супа во коцка, лут чили сос

Издинстаниот зеленчук префрлете го во тенџере во кое ќе се готви супата, прелијте го со вода, ставете MAGGI коцки за супа и додадете чили сос, содржината од кесичката MAGGI супа од домати, кари зачин и еден исечен домат.

Мексиканска супа

Варење на супата 5

Варење на супата
: пилешко, крем сир

Во посебно тавче кратко пропржете го пилешкото, па префрлете го во тенџерето да се вари заедно со зеленчукот во следните 30 минути. Потоа додадете неутрална павлака и кремсир.

Мексиканска супа

Зачини 5

Зачини

Доколку е потребно, додадете уште малку зачини.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha