MAGGI Супер пилешка супа​

(0)
23Мин
Adimo
Инспирирајте се од новата MAGGI Супер пилешка супа со ѓумбир, витамин Б6 и Б12 и воодушевете ги вашите најблиски со магичните вкусови.​

Состојки

-
3 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 3 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

3  парчиња
леб
50  гр
моцарела
3  Гранчиња
магдонос
50  гр
грашок
50  гр
моркови
27  гр
маслиново масло

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
266.39 kcal
Протеини
10.21 g
Јаглехидрати
27.26 g
Масти
12.9 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

23 Минути
Чекор1
10 Мин
Сварете ја MAGGI супер супата според упатството на кесичката.
Чекор2
5 Мин
Додадете ги зеленчуците.
Чекор3
5 Мин
Лебот потпечете го на малку маслиново масло од двете страни, па додадете ја сечканата моцарела и почекајте да се стопи.
Чекор4
3 Мин
Послужете!
MAGGI Супер пилешка супа​

Чекор1 4

Сварете ја MAGGI супер супата според упатството на кесичката.

MAGGI Супер пилешка супа​

Чекор2 4

: моркови, грашок

Додадете ги зеленчуците.

MAGGI Супер пилешка супа​

Чекор3 4

: моцарела, леб, маслиново масло

Лебот потпечете го на малку маслиново масло од двете страни, па додадете ја сечканата моцарела и почекајте да се стопи.

MAGGI Супер пилешка супа​

Чекор4 4

Послужете!

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha