Ловечки шницли во бело вино

(0)
60Мин
Средно
За вкусните ловечки шницли не е потребна голема умешност доколку го следите нашиот рецепт.

Состојки

-
2 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 2 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
шницла без коска
0.33 
лук
10  гр
брашно
1  лажица
сончогледово масло
50  мл
бело вино
30  гр
MAGGI идеја за Ловечки шницли
5  гр
MAGGI Мешан Зачин

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
347.33 kcal
Јаглехидрати
4.63 g
Протеини
48.07 g
Масти
13.23 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

60 Минути
Чекор1
15 Мин
Шницлите исчукајте ги, зачинете ги со MAGGI магијата на вкусот, извалкајте ги во брашно и пржете ги на масло.
Чекор2
5 Мин
Кога се пржени наредете ги во огноотпорен сад и посипете малку исечкан лук.
Чекор3
5 Мин
Остатокот од лукот малку пропржете го, додадете му лажица до две брашно и пржете уште малку. Потоа додадете малку вода и MAGGI идеја за Ловечки шницли.
Чекор4
35 Мин
Прелијте ја смесата преку шницлите и печете во рерна 30 минути. Пред крајот прелијте со бело вино и печете уште малку.
Ловечки шницли во бело вино

Чекор1 4

Чекор1 Чекор1
: шницла без коска, брашно, MAGGI Мешан Зачин

Шницлите исчукајте ги, зачинете ги со MAGGI магијата на вкусот, извалкајте ги во брашно и пржете ги на масло.

Ловечки шницли во бело вино

Чекор2 4

Чекор2
: шницла без коска, лук

Кога се пржени наредете ги во огноотпорен сад и посипете малку исечкан лук.

Ловечки шницли во бело вино

Чекор3 4

Чекор3 Чекор3 Чекор3
: лук, брашно, сончогледово масло, MAGGI идеја за Ловечки шницли

Остатокот од лукот малку пропржете го, додадете му лажица до две брашно и пржете уште малку. Потоа додадете малку вода и MAGGI идеја за Ловечки шницли.

Ловечки шницли во бело вино

Чекор4 4

Чекор4
: бело вино

Прелијте ја смесата преку шницлите и печете во рерна 30 минути. Пред крајот прелијте со бело вино и печете уште малку.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha