Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Крем супа од спанаќ со павлака

(0)
12Мин
Лесно
Ви ја претставуваме нашата нова крем супа од спанаќ со павлака. Овој деликатес со уникатен вкус ќе ги израдува сите гурмани.

Состојки

-
3 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 3 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

30  гр
MAGGI крем супа од спанаќ
30  гр
кисела павлака без масти

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
41.5 kcal
Јаглехидрати
6.59 g
Протеини
1.63 g
Масти
0.85 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

12 Минути
Подготовка
2 Мин
Истурете ја содржината на кесичката во 750 мл. млака вода и мешајте додека да почне да врие.
Варење
8 Мин
Гответе на умерен оган 8 минути, со постојано мешање.
Сервирање
2 Мин
Послужете ја супата и додадете една супена лажица кисела павлака.
Крем супа од спанаќ со павлака

Подготовка 3

Подготовка Подготовка
: MAGGI крем супа од спанаќ

Истурете ја содржината на кесичката во 750 мл. млака вода и мешајте додека да почне да врие.

Крем супа од спанаќ со павлака

Варење 3

Варење Варење

Гответе на умерен оган 8 минути, со постојано мешање.

Крем супа од спанаќ со павлака

Сервирање 3

Сервирање Сервирање

Послужете ја супата и додадете една супена лажица кисела павлака.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha