Крем супа од печурки

(0)
20Мин
Лесно
Брзо, хранливо и вкусно! Почетокот на летото испратете го со крем супа од печурки со додаток леб со лук и сезонски зачини!

Состојки

-
4 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

60  гр
путер
100  гр
лук
200  гр
печурки
15  гр
брашно
8  гр
бибер
5  гр
MAGGI Мешан Зачин
52  гр
MAGGI крем супа од печурки

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
279.2 kcal
Јаглехидрати
42.89 g
Протеини
5.58 g
Масти
12.72 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

20 Минути
Чекор 1
1 Мин
Во малку загреано тенџере ставете путер.
Чекор 2
4 Мин
Кога ќе се стопи додадете сечкан лук и печурки и продинстајте 5 минути.
Чекор 3
2 Мин
Кога лукот ќе омекне, а водата од печурките ќе испари додадете брашно и измешајте.
Чекор 4
3 Мин
Додадете вода и MAGGI крем супа од печурки. Измешајте, па посолете и побиберете по желба.
Чекор 5
10 Мин
По 15 минути варење, зачинете со сезонски зачини по желба и послужете со потпечен леб.
Крем супа од печурки

Чекор 1 5

Чекор 1
: путер

Во малку загреано тенџере ставете путер.

Крем супа од печурки

Чекор 2 5

Чекор 2 Чекор 2
: лук, печурки

Кога ќе се стопи додадете сечкан лук и печурки и продинстајте 5 минути.

Крем супа од печурки

Чекор 3 5

Чекор 3 Чекор 3
: лук, брашно

Кога лукот ќе омекне, а водата од печурките ќе испари додадете брашно и измешајте.

Крем супа од печурки

Чекор 4 5

Чекор 4 Чекор 4

Додадете вода и MAGGI крем супа од печурки. Измешајте, па посолете и побиберете по желба.

Крем супа од печурки

Чекор 5 5

Чекор 5
: бибер

По 15 минути варење, зачинете со сезонски зачини по желба и послужете со потпечен леб.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha