Крем супа од печурки

(0)
25Мин
Лесно
Подготвувањето на крем чорба и супа не би требало да биде напорно, ниту комплицирано. Нашиот рецепт е токму таков!

Состојки

-
2 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 2 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

1  лажица
маслиново масло
2  Гранчиња
магдонос
50  гр
шампињони
30  гр
MAGGI крем супа од печурки

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
121.22 kcal
Јаглехидрати
8.95 g
Протеини
2.39 g
Масти
8.6 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

25 Минути
Чекор1
10 Мин
Сварете ја MAGGI крем супата од печурки според упатството.
Чекор2
10 Мин
Исечкајте ги печурките и пропржете ги во тавче.
Чекор3
5 Мин
Послужете ја супата со пржените печурки и додадете малку маслиново масло и магдонос.
Крем супа од печурки

Чекор1 3

Чекор1 Чекор1
: MAGGI крем супа од печурки

Сварете ја MAGGI крем супата од печурки според упатството.

Крем супа од печурки

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2 Чекор2
: маслиново масло, шампињони

Исечкајте ги печурките и пропржете ги во тавче.

Крем супа од печурки

Чекор3 3

Чекор3 Чекор3 Чекор3
: маслиново масло, магдонос, шампињони

Послужете ја супата со пржените печурки и додадете малку маслиново масло и магдонос.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha