Ќофте од тиквички

(0)
30Мин
Лесно
Овој пат ќе отстапиме од традиционалните неделни ручеци со месо и ќе ви претставуме рецепт кој сигурно ќе воодушеви многумина.

Состојки

-
4 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

2 
тиквички
2 
јајце
0.5 
кромид
100  гр
брашно
0.5  чаша
рендан пармезан
5  гр
MAGGI Мешан Зачин
10  мл
сончогледово масло
50  гр
моцарела сирење

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
268.7 kcal
Јаглехидрати
23.55 g
Протеини
15.99 g
Масти
12.59 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

30 Минути
Чекор1
5 Мин
Во еден сад ставете ги јајцата, тиквичките, кромидот, брашното, пармезанот, моцарелата и MAGGI магијата на вкусот.
Чекор2
5 Мин
Мешајте додека смесата да се изедначи.
Чекор3
10 Мин
Направете топчиња и притеснете ги рамномерно по средината како би направиле ќофте.
Чекор4
10 Мин
Пржете на масло по неколку минути додека да добие златна боја.
Ќофте од тиквички

Чекор1 4

Чекор1
: тиквички, јајце, кромид, брашно, рендан пармезан, MAGGI Мешан Зачин, моцарела сирење

Во еден сад ставете ги јајцата, тиквичките, кромидот, брашното, пармезанот, моцарелата и MAGGI магијата на вкусот.

Ќофте од тиквички

Чекор2 4

Чекор2

Мешајте додека смесата да се изедначи.

Ќофте од тиквички

Чекор3 4

Чекор3

Направете топчиња и притеснете ги рамномерно по средината како би направиле ќофте.

Ќофте од тиквички

Чекор4 4

Чекор4
: сончогледово масло

Пржете на масло по неколку минути додека да добие златна боја.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha